PORADA | Gdzie wykonać sesję ślubną lub narzeczeńską?

Gdzie wykonać sesję ślubną lub narzeczeńską?

Macie przed sobą do zorganizowania sesję narzeczeńską? A może szukacie pomysłu na plener poślubny, który idealnie wpisze się w Wasz ślubny styl? Zapraszamy Was do lektury. Zebraliśmy wszystkie nasze przemyślenia dotyczące pomysłu na plenery fotograficzne dla par.

 

Często pytacie w mejlach czy na spotkaniach, gdzie odbędzie się sesja poślubna, dokąd pojedziemy na sesję narzeczeńską. Odpowiedź jest zawsze jest taka sama – dokądkolwiek zechcecie pojechać, gdziekolwiek tam, skąd chcecie mieć pamiątkowe zdjęcia. Tak, to właśnie od Was zależy jak ta sesja będzie wyglądać.

Poniżej zebraliśmy dla Was kilka możliwości ustalenia jak zorganizować sesję narzeczeńską lub poślubną w miejscach Wam bliskich.

Jak wybrać miejsce na sesję narzeczeńską/poślubną?

Zastanówcie się nad kilkoma możliwościami:

 • gdzie i jak lubicie spędzać wolny czas, gdzie chodzicie na spacery, dokąd jedziecie jak chcecie wypocząć. Odpowiedź na to pytanie pomoże wybrać okolice, w których będziecie się dobrze czuć dzięki czemu zaowocuje to ciekawymi, bo zdjęciami w Waszym stylu.

 

 • jakie miejsca są dla Was szczególne, może macie takie miejsca, gdzie udaliście się na pierwszą randkę, a może miejsce gdzie się zaręczyliście, etc. Dzięki takiej wycieczce w przeszłość macie możliwość powrócić do ważnych dla Was chwil i do tego utrwalić je na zdjęciach!

 

 • czy podobają Wam się zdjęcia w klimacie miejskim, czy raczej wolicie te na tle przyrody? Przejrzyjcie zdjęcia innych par i sprawdźcie, w jakich klimatach bardziej się odnajdziecie. Uwierzcie, to na prawdę ważne, aby wybrane miejsce było zgodne z Wami. To bardzo widać na zdjęciach czy czujecie się dobrze, czy krępują Was zdjęcia wśród tłumu ludzi.

 

 • ile macie czasu. Tak, to na prawdę jest ważne. Znamy przypadki par, które odwlekały swoje plenery w nieskończoność z uwagi na ograniczony czas, a koniecznie chciały jechać na koniec świata. I w rezultacie rezygnowały, bo nigdy na to nie miały czasu. A szkoda, bo chociaż proponowaliśmy inne rozwiązania, to w rezultacie nigdy nie doszło do realizacji. I uwaga – sami jesteśmy tego przykładem, że nasza sesja poślubna odkładana była w nieskończoność. Nie róbcie tego 😀

 

 • jaki macie budżet. Pamiętajcie, że organizacja ślubu wiążę się z dużymi kosztami, niezależnie czy organizujecie ślub na 20 czy 200 osób. I chociaż z początku wydaje się, że można wszystko, to z czasem staramy się w końcu zapanować nad tym ciągle rosnącym budżetem ślubnym. Dlatego oczywiście plener możemy zorganizować wszędzie, dosłownie. Los Angeles, Seszele, Grecja…pewnie. Pamiętajcie jednak, że wiążę się to głównie z dodatkowymi kosztami (koszty przelotów, zakwaterowania i wyżywienia dla ekipy fotograficznej i filmowej). Dla nas, fotografów i operatorów, to jest oczywiście świetna opcja, jeśli możemy pojechać z parą w ich wymarzone miejsce na świecie. Zatem jeśli chcecie, byśmy towarzyszyli Wam w sesji w Irlandii, Japonii czy Alasce to z przyjemnością. Pamiętajcie tylko, by realnie sobie to wszystko policzyć.

 

Miejsca na plener narzeczeński

Poniżej przesyłamy Wam kilka zdjęć z naszych plenerów. Każdy z nich przedstawia inną historię, czasem na plener szło się na piechotę, a czasem 2 dni jechało autem. My osobiście uwielbiamy te plenery wyjazdowe, ale i tak w każdym przypadku najważniejsze jest, by to miejsce pleneru było jednocześnie dla Was bliskie. To jest gwarancja sukcesu.

Pokazujemy Wam też małą listę miejsc na plener poślubny lub narzeczeński wartych uwagi, które mają za zadanie wyzwolić Waszą wyobraźnię:

 

 • plener w górach, na tle gór

sesja-poslubna-68

 

 • sesja nad morzem, na molo, na plaży

J&H (68) 2016rp-038

 • plener nad jeziorem, nad rzeką, przy potoku

2016rp-018   Sesja poślubna (44)

 • sesja w lesie, na łące, w sadzie, w polu

Sesja poślubna 55

 • sesja w Skansenie, na terenie Muzeum

Sesja narzeczeńska (31)

 • sesja w mieście, w centrum miasta, w nowoczesnych częściach miasta lub w tych zabytkowych

Sesja poślubna 047     Sesja poślubna 61

 • sesja w starych zajezdniach tramwajowych, na dworcu PKP, na dworcu PKS, w stylu industrialnym

Sesja poślubna 25 (2) Sesja poślubna 20

 • sesja związana z Waszymi zainteresowaniami (np. sesja na stadionie piłkarskim, sesja na lotnisku)

Sesja poślubna 12 (3)

 • sesja związana z Waszymi miejscami (zdjęcia w miejscu zaręczyn, sesja w miejscu Waszej pierwszej randki, sesja w Waszej ukochanej kawiarni, sesja zdjęciowa w kinie)

waw_4244 2016rp-025

 • sesja na tarasie widokowym (z widokiem na góry, na miasto, etc.)

photo-shoot-22

 • plener w znanych stolicach miast (np. w Pradze, Dubaju, sesja w Nowym Jorku, w Warszawie)

M&P Praga 37 2016rp-053 J&H (11) Sesja narzeczeńska 150

 • plener za granicą w miejscach charakterystycznych dla danego regionu (Szkocja i jej górzyste tereny z uwzględnieniem deszczu i mgły, wschód słońca nad morzem ze statkiem w tle, pustynia i wielbłądy, etc.)

photo-shoot-51 sesja-narzeczenska-094

 • [tu dopisz swoje wymarzone miejsce na plener i do dzieła – realizuj, organizuj, działaj :D]

Engagement shoot (36) Mamy nadzieję, że tych kilka pomysłów pozwoli Wam wybrać idealne miejsce na Wasz plener ślubny.

 

Oglądajcie, inspirujcie się i poszukujcie tych miejsc, które będziecie chcieli mieć na zdjęciach.

 

Życzymy Wam świetnej zabawy w planowaniu własnego pleneru i podczas sesji 🙂

 

Pozdrawiamy, Wawrzykowscy