Elegancka sesja ślubna w Pałacu w Kurozwękach

 

Pałac w Kurozwękach to propozycja dla poszukujących eleganckich wnętrz na sesję w województwie świętokrzyskim. Malowniczo położony, z obszernym parkiem i świeżo odnowiony pałac zaprasza do swoich stylowych wnętrz.

Mieliśmy okazję już wiele razy odwiedzać Kurozwęki, a za każdym razem klimat tego miejsca zachwycał na nowo. Dlatego postanowiliśmy pokazać różne możliwości jakie daje pałac prezentując kilka sesji ślubnych naszych par młodych. Zapraszamy!

Pałac w Kurozwękach

Zanim przyjedziecie do Kurozwęk, chcemy Wam przybliżyć to miejsce. Jest to miejsce szczególne na mapie świętokrzyskiego, ponieważ do naszych czasów nie dotrwało zbyt wiele tego typu obiektów. Dlatego wiemy, jak cenne są te, które możemy do dziś zwiedzać.

Wiele par młodych, które szukają eleganckich, klasycznych miejsc na swoje sesje z pewnością ucieszy fakt, że mogą wybrać się do Kurozwęk. Niedawno odnowione wnętrza pozwalają cieszyć się w pełni tym zabytkiem.

Pałac mieści się około 60 km od Kielc, niedaleko Staszowa. Rozległy teren pałacowo-parkowy oferuje nie tylko Pałac Popielów, ale i liczne atrakcje, które są dostępne w zależności od pory roku. Możemy tu zjeść, napić się piwa z ichniejszego Browaru Popiel czy pospacerować po ogromnym terenie. Znajdziemy tu liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym stajnie, labirynty w kukurydzy czy stado bizonów. Każda z tych atrakcji może stanowić tło dla zdjeć nie tylko ślubnych, ale i rodzinnych także.

 

Sesja w Pałacu w Kurozwękach

Na sesję w Pałacu Popielów trzeba się wcześniej umówić.

 

Więcej informacji i kontakt uzyskacie bezpośrednio kontaktując się z Pałacem Popielów 

 

Planując sesję w Pałacu w Kurozwękach warto przemyśleć dobrze termin. W weekendy czy w dni wolne pałac może być mocno oblegany przez turystów lub mogą w nim odbywać się imprezy rodzinne. Wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że w najsłynniejszej sali balowej (Sala Portretów) nie będzie można zrobić zdjęć.

 

Umawiając się na sesje w Kurozwękach trzeba liczyć się z opłatą. W 2023 roku wynosiła ona 300 zł. Uiszcza się ją w dniu przyjazdu w kasie pałacu znajdującej się w recepcji. W takiej sytuacji nie musicie już płacić dodatkowo za bilety wstępu do Pałacu. Dodatkowo warto wiedzieć, że na terenie znajduje się darmowy parking.

 

Jesteście na sesję umawiani co godzinę, ale to nie oznacza, że macie tak mało czasu na fotografowanie. Do tej pory jak byliśmy na sesjach, nikt nas po godzinie nie wyganiał ;). Mogliśmy swobodnie fotografować zarówno we wnętrzach, jak i na terenie pałacu. Jedynie trzeba się liczyć z obecnością innych fotografów, których trzeba przepuścić, gdy nas czas minie.

 

Elegancka sesja ślubna w Pałacu Popielów

Organizując sesję w Pałacu w Kurozwękach polecamy uwadze tych kilka miejsc:

  • na parterze – dziedziniec Pałacu z pięknymi krużgankami dookoła

 

  • na I piętrze sala balowa zwana Salą Portretową, która jest najbardziej okazała ze wszystkich sal; jest jasna i przestronna, a jeśli ma się szczęście i przez liczne okna wpadnie światło, to daje to niesamowity efekt. Znajduje się tu też fortepian, który może świetnie zagrać na zdjęciach 😉

 

  • na I piętrze są też dwie inne sale – bordowa i zielona, to są sale restauracyjne, więc rzadko z nich korzystaliśmy, ale można też wykorzystać je do kilku kadrów

 

  • krużganki na I piętrze

 

  • taras widokowy, na który można wyjść z każdej z sal pałacu

 

  • teren dookoła Pałacu, który zmienia się wraz z porami roku.

 

Pałac w Kurozwękach jest wymarzonym miejscem na sesję ślubną w eleganckim stylu. Idealnie będą się tu czuć pary, które lubią takie pałacowe wytworne wnętrza. Każda z naszych par młodych była zachwycona miejscem i dlatego tak chętnie tu wracamy. Jako fotografowie ślubni szukamy takich miejsc na sesję w stylowych wnętrzach.

Jeśli i Wam się marzy sesja ślubna w Pałacu w Kurozwękach, to zapraszamy przed nasz obiektyw.

 

PS

Zapraszamy do obejrzenia sesji ślubnych w Pałacu w Kurozwękach

Sesja ślubna w Kurozwękach Kai i Tomka

Sesja ślubna w Pałacu Popielów Soni i Arka

Sonia i Arek przyjechali do Kurozwęk aż z Nowego Sącza! Ich plener ślubny odbył się jesienią, dlatego możecie zobaczyć na zdjęciach polską złotą jesień i cudowne słońce.