Marcysia + Kamil | Jesienny ślub plenerowy w Świętokrzyskim Dworze

 

Jesienny ślub plenerowy jest możliwy do zorganizowania. Przykładem tego jest plenerowa ceremonia Marcysi i Kamila. Jak tego dokonali?

 

Jesienny ślub plenerowy w Świętokrzyskim Dworze

 

O tym, że marzenia o ślubie w plenerze są możliwe nie tylko w lecie, przekonali wszystkich Marcysia i Kamil. Zorganizowali piękną ceremonię w październiku! Uwierzcie, było ciepło, słonecznie, przyjemnie. Nie mogli sobie wymarzyć lepszej pogody. Widać, że szczęście sprzyjało tej parze, bo wszystko im się udało!

 

Na miejsce ślubu wybrali taras Świętokrzyskiego Dworu, lokalu położonego w takim miejscu, że rozpościera się stąd widok na nasze piękne świętokrzyskie tereny. Nie dajcie się zastraszyć – na wszystko są sposoby i plany b ;). Zobaczcie jaki efekt dzięki temu uzyskała ta para – piękne tereny oświetlone jesiennym słońcem. Ta sama ceremonia w sali ślubów czy w lokalu, nie miałaby już takiego klimatu, prawda?

 

Jeśli rozważacie ślub w plenerze w Świętokrzyskim Dworze, to wpadnijcie jeszcze na ślub, tym razem latem:

 

NATALIA + SZCZEPAN | PLENEROWY ŚLUB CYWILNY W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH

 

 

Cieszy mnie też to, że Marcysia i Kamil zdecydowali się na first look, który jest pierwszym spotkaniem pary młodej w strojach ślubnych. Uwierzcie – warto znaleźć chwilę czasu w tym dniu, by zorganizować sobie taką chwilę. Wybierzcie jakieś zaciszne miejsce, poproście świadków o pomoc – niech pomogą Wam zorganizować to pierwsze spojrzenie i zaproście do siebie fotografów. Utrwalcie ten bardzo intymny moment. Popatrzcie jaką pamiątkę mają Marcysia i Kamil. Warto, prawda?

 

Zobaczcie, że kameralne przyjęcie weselne ma też swój urok. A dlaczego? Bo para młoda przyłożyła się do organizacji i zadbała, by było ładnie, smacznie i imprezowo.

 

 

Ślub w plenerze… jesienią

 

O ślubach plenerowych słyszeliśmy już chyba wszystkie możliwe opinie. Podobno w Polsce nie da się ich zorganizować a jak się już je zorganizuje – to tylko w odpowiednich letnich miesiącach. Najlepiej myśleć o ślubie od czerwca do sierpnia, bo inaczej pogoda może przeszkodzić, może być zimno, deszczowo, brzydko i ogólnie ta pogoda w Polsce to samo zło.

 

Pogoda jest tym czynnikiem, na który wpływu nie mamy. Jednak chcieć to móc! Plener jesienią? Wystarczy znać zasady organizacji, które pomogą w zaplanowaniu ślubu w plenerze w Polsce, to i o każdej porze roku.

 

Fotografowaliśmy śluby plenerowe organizowane zarówno w środku lata, jak i w środku zimy. Nie ma znaczenia miesiąc a doskonała organizacja takiej ceremonii.

 

Co jest najważniejsze w organizacji ślubu w plenerze?

– miejsce ślubu – musi być dla Was atrakcyjne, ale i funkcjonalne. Pomyślcie o tym, w którym miejscu będziecie chcieli brać ślub. Od razu pomyślcie o planie b, czyli o alternatywnym miejscu ślubu.

 

– celebrans – miejsce ślubu wyznacza Wam urzędnika z pobliskiego USC. Jeśli decydujecie się na ślub humanistyczny – macie tu już pełną dowolność. Co do ślubu kościelnego od razu informujemy – to nie jest taka łatwa sprawa i istnieje spora szansa, że może Wam się nie udać znaleźć księdza, który udzieli sakramentu pod chmurką.

 

– plan b – czyli alternatywna wersja ceremonii na wypadek niepogody. Ustalcie gdzie odbędzie się ceremonia, gdyby jednak pogoda nie sprzyjała plenerowemu ślubowi. Kto przeniesie krzesła, stoły i dekoracje. Do której maksymalnie macie czas, by przenieść ceremonię. Ustalcie to ze wszystkimi wykonawcami i bliskimi. Zapytajcie w lokalu, czy będzie możliwość by kelnerzy pomogli przenieść miejsce ślubu. Wyznaczcie do tego też znajomych czy członków rodziny. Poproście dekoratorów o pomoc a jeśli nie będzie to możliwe – dajcie to zadanie komuś z bliskich. Przeanalizujcie każdy element ceremonii i napiszcie do niego alternatywny scenariusz. Dzięki temu będziecie spokojni i jest duża szansa, że nawet gdy w dniu ślubu przyjdzie zmienić Wam miejsce ślubu, nikt nie będzie panikował.

 

___

Zapraszam zatem na piękny plenerowy ślub jesienią i kameralne przyjęcie w Świętokrzyskim Dworze.

 

Lokal: Świętokrzyski Dwór