Asia + Janek | Sesja narzeczeńska na Nikiszowcu w Katowicach

 

Czy znacie Nikiszowiec w Katowicach? To osiedle z początku XX wieku jest znane wszystkim miłośnikom industrialnej architektury. Niegdyś osiedle górnicze, dziś jedno z popularniejszych miejsc na turystycznej mapie Katowic. To także chętnie odwiedzane przez fotografów i pary młode miejsce na sesje fotograficzne.

 

Dzięki Asi i Jankowi, którzy na co dzień mieszkają w Katowicach, mogliśmy na żywo przekonać się o magii Nikiszowca. Osiedle z czerwonej cegły robi ogromne wrażenie na żywo. Czy udało nam się oddać industrialny klimat tego miejsca? Sprawdźcie sami.

 

Sesja narzeczeńska na Nikiszowcu

 

Asia i Janek organizowali swoje wesele w duchu industrialnym, dlatego uznali, że Nikiszowiec będzie dla nich idealnym miejscem na sesję narzeczeńską. Oboje mieszkają w Katowicach, dlatego nie raz przyszli na spacer po słynnym górniczym osiedlu. Pewnego listopadowego dnia, wybraliśmy się z nimi i tak właśnie powstała krótka fotograficzna opowieść.

 

Nikiszowiec nie jest rozległy, ale z pewnością oferuje mnóstwo fotograficznych miejsc. Liczne podwórka, uliczki, zaułki zachęcają by zajrzeć, skręcić, zatrzymać się i sfotografować je. Na co dzień toczy się tutaj normalne życie i w każdym z domów życie płynie swoim powolnym rytmem. Ciekawe, jak to jest, gdy każdego dnia pod domem przechadza Ci się tłum turystów i rzesza fotografów ;). Nawet jeśli ktoś nie jest z tego powodu zadowolony, to osobiście tego nie odczuliśmy. A dodatkowo, ponieważ byliśmy w listopadzie na sesji narzeczeńskiej, nie spotkaliśmy innych fotografów (ani turystów też nie).

 

Jeśli planujecie wybrać się na sesję na Nikiszowcu, polecamy po prostu spacer po tym osiedlu. Nie ma potrzeby planować wcześniej gdzie pójdziecie, bo same uliczki zaprowadzą Was w odpowiednie miejsca.

 

Na nas szczególnie zrobiło wrażenie plac Wyzwolenia i liczne odchodzące od niego uliczki. Polecamy także wspaniałe miejsce Cafe Byfyj, w której skończyliśmy plener. Asia i Janek zaprosili nas tutaj na obiad i takim akcentem zakończyliśmy sesję na Nikiszowcu.

Industrialna miejska sesja w Katowicach

 

Katowice mają mnóstwo miejsc, w których można zorganizować miejską sesję. Nas zauroczył Nikiszowiec. Stara, czerwona cegła, wspaniała architektura miejska, liczne wykusze, portale, podcienie wspaniale oddają charakter miejsca i są dobrym tłem dla zdjęć pary młodej.

 

Nam udało się trafić w dzień w tygodniu, dlatego byliśmy praktycznie sami, nie licząc przechadzających się gdzieniegdzie tubylców i dzieci wracających ze szkoły. Trochę brakowało nam słońca, ale gdy teraz patrzymy na zdjęcia, to dzięki temu wyraźniej widać kolory, które oferuje Nikiszowiec. Mocne, wyraziste, bardzo miejskie. Dlatego idealnie pasowali nam tu właśnie Asia i Janek w swoich skórzanych kurtkach i jeansach! Przygotowali się idealnie. I czuć było, że to miejsce jest im bliskie, że czują ten klimat. Tak właśnie powinno być – para wybierając miejsce na sesję powinna czuć się w danej przestrzeni dobrze. Dzięki temu, tak jak nasza para, będzie mogła się skupić na emocjach pomiędzy sobą a to wpłynie dobrze na zdjęci.

 

Zresztą, zobaczcie sami jak wygląda sesja narzeczeńska na Nikiszowcu naszymi oczami.