Karolina + Mateusz | Plener narzeczeński na Zakrzówku i na Starym mieście w Krakowie

Plener narzeczeński na Zakrzówku i na Starym mieście w Krakowie

Karolina i Mateusz od początku chcieli sesję w swoim ukochanym Krakowie. W jeden ze słonecznych dni pojechałem, wraz z Marysią, na zaproszenie pary, na fotograficzny spacer ulicami ich miasta. Mieliśmy plan przede wszystkim odwiedzić te lokalizacje, które były dla narzeczonych ważne.

 

Rozpoczęliśmy od miejsca, które dla nas było zupełną nowością, a dla Karoliny i Mateusza – kierunkiem ich spacerów. I tak poznaliśmy Zakrzówek, gdzie wykonaliśmy pierwsze zdjęcia narzeczeńskie. Urocze miejsce, do którego, jak się potem okazało, nasza para miała dosłownie kilka minut od siebie z domu. Zakrzówek to dawny kamieniołom, który zalano wodą. Teraz jest tam kąpielisko, a niegdyś – w samym kamieniołomie podczas wojny pracował tu Karol Wojtyła. Dzisiaj można spotkać tablicę upamiętniającą… nurkując w zalewie. Oczywiście wiemy to z opowieści, a nie z doświadczenia 😉

 

My akurat nie schodziliśmy na dół, bo według nas lepiej było wdrapać się na okoliczne pagórki i stamtąd zrobić zdjęcia z panoramą Krakowa w tle. Nie pytajcie nas jednak jak tam się dostać – Karolina i Mateusz mieli już swoje wydeptane ścieżki i zaprowadzili nas na te tereny. Ale chętnie byśmy się tam jeszcze kiedyś wybrali. Bardzo ładna panorama miasta, prawda?

 

Następnie pojechaliśmy już do centrum Krakowa, na Stare Miasto. Poszliśmy tym razem na miejski spacer i fotografowaliśmy parę na Rynku, pośród krakowskich uliczek, zaułków, ale i w miejscach mniej tłumnie odwiedzanych przez turystów. Staraliśmy się oddać charakter tego tłumnego miejsca, dlatego postawiliśmy Karolinę i Mateusza w krakowskich Sukiennicach, by tłum stał się częścią zdjęcia.

 

Pod koniec pleneru blady strach na mnie padł, bo okazało się, że mój kochany aparat coś zaczął szwankować. Na szczęście miałem w zapasie drugi, a po plenerze mój pojechał do naprawy. I dobrze, że się tak stało – okazało się, że potrzebował małej regeneracji, by dalej mi służyć. Dlatego zawsze dla mnie ważne jest posiadanie planu b.

 

Zapraszam Was także do obejrzenia zdjęć z ich wesela:

KAROLINA + MATEUSZ | PRZYJĘCIE WESELNE W INDUSTRIALNYM STYLU

A teraz zapraszamy do obejrzenia dosłownie garstki zdjęć z tej sesji.