Wiosenna sesja ślubna w Parku Czartoryskich w Puławach

Jeśli znacie nas już dostatecznie długo, to pewnie wiecie, że uwielbiamy sesje, które są dopasowane do pary młodej, spójne z całością wizji wesela. I taka właśnie była sesja ślubna Nikoli i Mateusza w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

 

Tą parę możecie znać z jesiennego pleneru przedślubnego (Jesienna sesja narzeczeńska koło Kielc). A także z licznych pojedynczych zdjęć na naszym Instagramie. Czas zatem przedstawić opowieść o tym, jak zakończyła się nasza ślubna historia pewnego słonecznego popołudnia w zabytkowym kompleksie parkowo-pałacowym w Puławach. A dlaczego Puławy? Nikola i Mateusz w 2020 roku pobrali się w tym mieście w wyjątkowym kościele i bawili się do rana w jednym z tutejszych lokali. Ale o tym opowiemy Wam innym razem (bo jest o czym).

 

Zdjęcia ślubne w Parku Czartoryskich w Puławach

 

Jeździmy po całej Polsce, by fotografować pary młode w miejscach, które są dla nich ważne. Rozumiemy to i lubimy podążać do takich wyjątkowych lokalizacji. I taki właśnie jest Park Czartoryskich w Puławach. To miejsce świetnie sprawdza się nie tylko na spacer czy na rodzinną wycieczkę do wyjątkowych miejsc w Polsce. Właśnie w Parku Czartoryskich świetnie wplata się miłość dwojga ludzi w przestrzeń pełną zieleni i klasycystycznych obiektów z XVIII w. i XIX w. Jeśli dodamy, że Puławy były nazywane polskimi Atenami, to właśnie ten przydomek może doskonale oddać ducha tego kompleksu pałacowo-parkowego.

 

Połączenie doskonałej architektury rozsianej po rozległych terenach parku stanowi świetnie miejsce, w którym można zorganizować sesję ślubną. Park jest na tyle duży, że byliśmy w stanie znaleźć wiele zakątków, w których mogliśmy skryć się przed spacerowiczami, którzy licznie go odwiedzali (chociaż był środek tygodnia). To co tu się musi dziać w weekendy i dni wolne od pracy ;). Dlatego organizując sesję w miejscach popularnych turystycznie uświadamiamy nasze pary, że z pewnością nie będziemy sami. Mówimy o tym dlatego, że nie każdy czuje się swobodnie, gdy jest w centrum uwagi. A mając na sobie suknie ślubną i garnitur uwierzcie – każdy będzie na Was patrzył ;).

 

Akurat Nikola i Mateusz świetnie radzili sobie znajdując na to sposób – skupiali się na sobie i koncentrowali na naszych obiektywach. Nie rozpraszały ich spojrzenia rzucane mimochodem przez przechodniów. Jedynie nie byli w stanie uciec od ciekawskich pawi, które majestatycznie przechadzały się po parku. Od czasu do czasu można było usłyszeć charakterystyczny krzyk ptaków, które niechętnie pozowały do zdjęć ;). Prawdziwym cudem było zrobienie im zdjęcia, na którym się nie poruszyły. Bo jak tylko przychodziło do pozowania, paw jakby zostawiał swój majestatyczny chód i zwiewał w drugą stronę ;).

 

Park Czartoryskich w Puławach – gdzie warto robić zdjęcia

Zdecydowaliśmy się na fotografowanie parku i znajdujących się w nim zabytków, bez wchodzenia do środka. Dlatego wejście na teren parku nic nas nie kosztowało. Nie wiemy zatem jak wygląda sytuacja, gdyby ktoś chciał sesję także we wnętrzach.

 

Sam park otwarty jest od 6.00-22.00 według informacji, które znaleźliśmy w internecie, ale za każdym razem radzimy sprawdzić, bo godziny mogą być uzależnione od pory roku.

 

Gdzie fotografowaliśmy? To kilka miejsc, które stały się tłem do wykonania sesji dla Nikoli i Mateusza:

 

 

  • Świątynia Sybilli w Puławach– ładna architektura wzorowana na znajdującej się w Tivoli koło Rzymu oryginalnej świątyni Westy (którą Marysia miała okazję widzieć na żywo), robi wrażenie. Jednak nie da się podejść bliżej, bo oddziela ją od nas brama. Podejrzewamy, że w godzinach otwarcia wnętrz budynku, można podejść bliżej kolumn i na schody prowadzące do świątyni.

 

  • Dom Gotycki w Puławach – znajduje się blisko świątyni Sybilli. Tuż obok jest kopia rzeźby Tangreda i Kloryndy.

 

Polecamy także uwadze jeszcze kilka innych miejsc – Pałac Marynki i Bramę Rzymską. Zwiedziliśmy te miejsca prywatnie i mogą one stanowić ciekawe tło dla kilku dodatkowych zdjęć w okolicach parku. Nam zależało na tym, by znaleźć na terenie parku ostatnie tej wiosny kwitnące kwiaty, bo to było życzeniem Nikoli.

 

Jeśli chcecie jeszcze jedno warte uwagi miejsce w Puławach, to zdecydowanie polecamy Waszej uwadze kościół, w którym fotografowaliśmy ślub Nikoli i Mateusza – Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.