Patrycja + Krzysztof | Sesja ślubna w Łazienkach Królewskich w Warszawie

 

Sesja ślubna w Łazienkach w Warszawie. Niedzielne sierpniowe popołudnie. Wydawać by się mogło, że tłumy turystów i miejscowych nie będą sprzyjać zdjęciom. A jednak! Jeśli ma się taką charyzmę jak Patrycja i Krzysztof, to nawet wśród setek osób pozowanie do zdjęć nie będzie niczym stresującym. Bo czym tu się krępować. Oboje wystrzałowi, zakochani i świeżo poślubieni. Jeśli dodamy do tego, że Patrycja kocha Warszawę, to już wiecie czemu przyszło im z taką lekkością odnaleźć się w tym popularnym miejscu. Jesteśmy mega zadowoleni z tej sesji, bo jak ma się takich modeli, to zdjęcia robią się same.

 

Sesja ślubna w Łazienkach

Łazienki Królewskie zachwycają o każdej porze roku. Do tej pory zwiedziliśmy je częściej jako fotografowie niż turyści, ale dzięki temu znamy prawie każdy wart sfotografowania zakątek. Do tego przyczyniła się także nasza czerwcowa para, która postanowiła za tło do zdjęć ślubnych wybrać jeden z najpopularniejszych parków w Warszawie.

 

Wyzwaniem było wszystko. Oboje byliśmy po sobotnim weselu, więc musieliśmy szybko spać, by nabrać sił przed plenerem. Dodatkowo fotografowanie w turystycznych miejscach, i to jeszcze w słoneczną niedzielę, nie ułatwia sprawy. Mamy tłumy ludzi, którzy nam, fotografom, absolutnie nie przeszkadzają, bo traktujemy ich jak część planu fotograficznego. Bardziej zależy nam zawsze na komforcie pary, ale w tym przypadku wiedzieliśmy że Patrycja i Krzysztof dadzą radę. Ich plener narzeczeński także odbył się w Warszawie, w weekend, w Pałacu Wilanowskim. Byli zatem zaprawieni w bojach.

 

Spotkaliśmy się pod Restauracją Belvedere i to właśnie tu rozpoczęliśmy zdjęcia. Wymagało to trochę sprytu, by uchwycić samą parę młodą. Wokoło było sporo spacerowiczów a w samej restauracji trwała jakaś rodzinna uroczystość. Lubimy wyzwania, więc wystarczyło tylko uzbroić się w cierpliwość, by wyczekać wymarzony kadr. Szczególnie, że Belvedere ma cudną architekturę i w połęczeniu z otaczającą ją zielenią, tworzy dla nas miejsce do zdjęć idealne.

 

Następnie udaliśmy się w okolice Amfiteatru. Najpierw kilka zdjęć na moście z widokiem na Pałac na Wyspie, a potem już sam Amfiteatr. Akurat zaświeciło nam złote słońce, więc uwijaliśmy się mocno, by je wykorzystać. Nie byliśmy jedyni, bo tłumy turystów także chciały mieć tu fotkę. I znowu cierpliwość wygrała i udało się. Na tyle byli ludzie sympatyczni, że odsuwali się, by nie być w kadrze. A tu akurat idealnie nam to pasowało, ale trudno ;). Co zrobić, jak tło nam ucieka ;).

 

Ostatni cel naszej wycieczki to był Pałac na Wyspie. Piękny, monumentalny, z zachwycającą architekturą. Idealnie złożyło się, że właśnie w tym miejscu znowu słońce rozlało się niczym płynne złoto. Wykorzystaliśmy je do ostatniego promyka, a potem schowało się już za budynki i wiedzieliśmy, że oznacza to już jedno – sesja ślubna w Łazienkach dobiegła końca.

 

 

Miejska sesja ślubna

Uwielbiamy miejskie plenery. Dają możliwość wykorzystania przestrzeni architektonicznej, są z pewnością mocno kreatywne i …stresujące. Dlaczego?

 

Miejskie plenery nie należą do łatwych. Trzeba pamiętać, że tłumy turystów czy tubylców będą zwracać uwagę na fotografowaną parę. Może się zdarzyć, że ktoś stanie i będzie patrzył jak Wy będziecie pozować. Bywa, że ktoś zaczyna rozmawiać, komentować, składać życzenia. To wszystko są miłe gesty, ale trzeba mieć świadomość, że dla niektórych może to być dodatkowo krępujące.

 

Oczywiście, dla nas nie, my uwielbiamy sesje miejskie. Chcemy jednak, by każda osoba, która zdecyduje się na plener na terenie miasta miała tego świadomość, że będzie wzbudzać zainteresowanie. No chyba, że wybierzemy się na sesję o wschodzie, to wtedy może mniej ludzi uda się spotkać. Ale im bardziej turystyczne miejsce, tym szansa niknie. Fotografowaliśmy kiedyś parę młodą w Pradze i na Moście Karola nawet o 4 rano można spotkać sporo turystów (jeśli chcecie się przekonać, zajrzyjcie tu Sesja ślubna w Pradze).

 

W każdym razie Patrycja i Krzysztof odnaleźli się na tej sesji idealnie i dlatego z przyjemnością pokażemy Wam efekty naszej wspólnej pracy.

 

Zobaczcie inne miejskie sesje:

Sesja ślubna w centrum Warszawy

Sesja narzeczeńska w Oslo 

Plener poślubny w łódzkiej Manufakturze